Mi mindenre lehet jó a száraztészta? Nagyon tetszett az ötlet, amikor a gyerekek óvodájában az óvónők az egyik nyílt napon gyöngyök helyett különbözőre színezett tésztákat tettek tálkákba, a gyerekek a különböző formák és színek között válogathattak és készítették el szebbnél szebb alkotásaikat. Ilyen nyakláncot én is kaptam, és persze kislányom is készített magának egyet.
Az ötletet egyszer itthon is kamatoztattuk, igaz, annyira nem voltunk szorgalmasak, hogy meg is fessük a tésztákat, de már csak maguk a formák is változatosságra, kreatív alkotásra adnak lehetőséget. Ha már az ember benne van a témában, az interneten is számtalan ötlet lelhető fel, például a tészta festésével kapcsolatban is.
Mindenféle fajta tészta felhasználható, a rövid makarónitól kezdve, a masnitésztán át a pennéig, ami felfűzhető, ha mondjuk nyakláncról van szó, de ha éppenséggel egy képet szeretnénk készíteni, akkor még ez sem szab határt, csak és kizárólag a tésztagyártók fantáziája.
A festés: kell hozzá néhány lezárható zacskó, denaturált szesz (vagyis fertőtlenítésre használatos alkohol) és ételfesték. Egy negyed bögre alkohol szükséges 1-2 bögre tésztához, és néhány csepp ételfesték mindegyik zacskóhoz.
Ha kb. egy órára beletesszük a zacskó az alkoholos-festékes zacskóba a tésztát, utána leöntöm róla a felesleges alkoholt, és szépen szalvétára helyezve ki lehet szárítani, mondjuk egy éjszakán át. Egy másik alkotó szerint víz és ételfesték is tökéletesen megfelel, kb. 30 percig kell benne áztatni a tésztát.
Aztán már készülhet is a kép vagy a nyaklánc. De ha ennél nagyobb kihívásra vágyunk egy másik blog további ötleteket ad, akár díszdobozt is készíthetünk tészta segítségével. (Kell még hozzá egy doboz – fa vagy papírmasé, jó erős ragasztó, műanyag kupakok, festék – akár spray, ceruza, olló és karton, ha a mintához alapot szeretnénk készíteni.)